Jerzy Połomski śpiewał na Dniach Kościana [ZDJĘCIA]

W poniedziałek wieczorem, 14 listopada, całą Polskę obiegła smutna informacja o śmierci legendarnego piosenkarza Jerzego Połomskiego. Obecny przez kilkadziesiąt lat na scenie muzycznej artysta w 2014 roku wystąpił w Kościanie.

Jerzy Połomski był jednym z bardziej charakterystycznych polskich artystów. Karierę muzyczną rozpoczął pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Śpiewał barytonem, a wylansował wiele przebojów lat 60. i 70. Najpopularniejsze z nich to „Bo z dziewczynami” i „Cała sala śpiewa z nami”.

Artysta zmarł w wieku 89 lat, a występował aż do 2019 roku. Kościaniacy mieli okazję zobaczyć piosenkarza kiedy jeszcze był czynny zawodowo, choć miał już 81 lat. Nie było tego widać zupełnie na scenie, bo cały czas zachowywał młodzieńczą sylwetkę. Podczas występów był niezwykle elegancki, często w krawacie i tak było również w Kościanie.

Piosenkarz wystąpił na scenie na Rynku w niedzielne popołudnie 15 czerwca 2014 roku po występie Orkiestry Dętej OSP Kościan, a przed repertuarem kabaretowym w wykonaniu Marcina Dańca. Zgromadził dużą publiczność.

Fot. Milena Waldowska