Jechał bez prawa jazdy. Teraz czeka go surowa kara

Kierowca prowadził bez uprawnień po tym, jak zostały mu one zatrzymane kilka miesięcy wcześniej za jazdę po pijaku. Teraz grozi mu grzywna do 30 tys. zł.

We wtorek, przed godziną 8.00 w Racocie na ul. Dworcowej policjanci kościańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki peugeot 206. Za jego kierownicą  siedział 31-letni mieszkaniec gminy Kościan. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Prawo jazdy zostało mu zatrzymane kilka miesięcy wcześniej, także w Racocie. Dokładnie 19 października w tej miejscowości na ul. Kościańskiej kierował BMW mając blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz auto, którym kierował 31-latek, zostało odholowane na parking strzeżony. Żeby je odzyskać będzie musiał pokryć koszty holowania pojazdu oraz jego postoju na parkingu strzeżonym.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, które obowiązują od 1 stycznia br. za jazdę bez prawa jazdy policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. 31-latkowi grozi grzywna w wysokości od 1500 do 30 tys. zł oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Z kolei wcześniejsze zatrzymanie uprawnień za kierowanie po alkoholu, przyczyni się do dotkliwego wymiaru kary.