Jaki zawód wybrać? Film skierowany do młodzieży

CWRKDiZ w Lesznie przygotowało kilkuminutowy film, w zabawnej, niemej konwencji z zakresu doradztwa zawodowego. Ma on zachęcać młodych ludzi do świadomego wyboru swojej dalszej edukacji pod kątem przyszłego zawodu.

Młodzież po szkole podstawowej często nie wie jeszcze co chce robić w życiu. Szkoły branżowe, technika oraz licea profilowane kształcą pod kątem konkretnego zawodu bądź grupy zawodów. Warto zatem taką szkołę wybrać świadomie, zgodnie z predyspozycjami i zainteresowaniami.

Niekiedy młodzież od razu wie, co chce robić. Częściej jednak wiele osób ma co do tego wątpliwości i wówczas warto skorzystać z doradztwa zawodowego. – Inspiracją dla stworzenia filmu stała się panująca epidemia. Ponieważ wiosną nie mogliśmy organizować bezpośrednich spotkań z młodzieżą w szkołach, postanowiliśmy stworzyć taki film dla młodzieży – tłumaczy Grzegorz Kozak, doradca zawodowy w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Ponieważ inicjatywa okazała się trafna, wkrótce powstaną kolejne filmy. Pierwszy kręcony był w siedzibie CWRKDiZ, w kilku leszczyńskich firmach oraz w Zespole Szkół Elektroniczo-Telekomunikacyjnych w Lesznie. Powstał we współpracy z CDN w Lesznie, a produkcję zrealizowało Green Studio CDN w Lesznie. Film został przygotowany z myślą o młodzieży z całego subregionu leszczyńskiego.