Jak odebrać bonus powitalny?

Bonus powitalny, zwany również bonusem na start, to forma premii przyznawana graczom przez legalnych bukmacherów za założenie u nich konta. Ofertę tego typu posiadają wszyscy operatorzy zakładów wzajemnych w naszym kraju, a odebranie bonusu powitalnego nie wymaga od gracza w zasadzie żadnego wysiłku.

Znowelizowana ustawa hazardowa sprawiła, że legalnie w Polsce mogą działać jedynie firmy bukmacherskie posiadające licencję ministerstwa finansów. Aby ją otrzymać, operator musi m.in. posiadać siedzibę na terenie naszego kraju i prowadzić po polsku swój serwis internetowy. Z drugiej strony, bukmacherzy uzyskali możliwość reklamowania usług, m.in. podczas transmisji meczów drużyn i zawodników, które sponsorują. – W związku z tym bukmacherzy decydują się na coraz szerszą ofertę, wprowadzają kursy zarówno na wydarzenia społeczne, polityczne, kulturalne, jak i sportowe. Jest to ten czynnik, który powoduje, że śledzenie tych wydarzeń jest jeszcze ciekawsze – powiedział agencji informacyjnej Newseria Biznes Łukasz Borkowski ze stowarzyszenia „Graj Legalnie”. Promocją, którą można spotkać u każdego legalnego bukmachera, jest bonus powitalny (to zupełnie co innego niż bonusy dla pracowników). Co trzeba o nim wiedzieć?

Bonusy powitalne od legalnych bukmacherów

Bonus powitalny określa się również mianem bonusu na start. Jest to nic innego, jak forma premii, którą legalny bukmacher przyznaje graczowi za założenie u niego konta. Pieniądze te typer przeznacza następnie na obstawianie zakładów wzajemnych z oferty tego buka. Operatorzy obecnie prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej atrakcyjnych bonusów powitalnych, ale nie ma się co dziwić. Im jest on korzystniejszy dla gracza, tym większa jest szansa, że założy on konto właśnie u tego konkretnego bukmachera i zwiąże się z nim na dłużej.

Bonus powitalny przyjmuje zazwyczaj jedną z dwóch form. Może to być bonus od depozytu, czyli zwiększenie pierwszej (czasem też drugiej, a nawet trzeciej wpłaty gracza). Dla przykładu – w firmie STS bonus powitalny to 100% pierwszej wpłaty do 1000 zł. Oznacza to, że jeśli gracz dokona pierwszego depozytu w wysokości 500 zł, to otrzyma od bukmachera drugie 500 zł, za które może typować wyniki. Inną formą bonusu powitalnego jest freebet, czyli darmowy zakład. Jest to po prostu premia przyznawana przez bukmachera bez konieczności spełnienia żadnych dodatkowych warunków. Jako przykład można tu podać firmę bukmacherską Totalbet – bonus na start w tym przypadku to freebet 25 zł.

Bukmacherski bonus na start – jak go odebrać

Jak odebrać bonus powitalny? To bardzo proste! Wystarczy po prostu zarejestrować się na stronie internetowej danego bukmachera, wypełnić odpowiednie pola i przejść weryfikację (o tym jak to zrobić ten artykuł: Jak odebrać bonus).

Zazwyczaj polega ona na przesłaniu bukmacherowi skanu lub zdjęcia dowodu osobistego – bukmacher musi sprawdzić zarówno tożsamość, jak i wiek gracza, tak aby z jego usług korzystały jedynie osoby pełnoletnie. Po weryfikacji freebety są przyznawane automatycznie, a gracz może dokonywać pierwszej wpłaty, od której naliczany jest bonus od depozytu.

Na koniec jedna ważna sprawa. Przy rejestracji na stronie legalnego bukmachera warto wykorzystywać kod bonusowy (wystarczy wpisać go w odpowiednie pole). Pozwala on zwiększyć bonusy powitalne dostępne u operatorów. Tu też warto posłużyć się przykładem. Tradycyjny bonus na start w firmie Fortuna to 100% pierwszej wpłaty do kwoty 1000 zł oraz darmowy zakład 100 zł. Wykorzystanie kodu bonusowego np. Legalsport lub VIP2019 powiększa darmowy zakład do 120 zł.