Jak catering dietetyczny poprawił poziom mojego życia

O dietach pudełkowych słyszałem wiele już od dłuższego czasu, jednak nigdy wcześniej nie widziałem potrzeby, by skorzystać z takiej opcji. Zmieniło się to, gdy kilka miesięcy temu stanąłem na wadze i… oniemiałem. Zrozumiałem, że nie mogę już dłużej ignorować mojego problemu: rzeczywiście przybrałem sporo na wadze.

Zachęcony pozytywnymi opiniami internautów, uznałem, że sprawdzę, na czym polega catering dietetyczny. Dziś opiszę, jakie są moje uczucia po mniej więcej pięciu miesiącach stosowania diety pudełkowej.

Oczekiwania a rzeczywistość

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się zbyt wiele. Dieta pudełkowa i jej zasady były mi dotąd zupełnie obce – spodziewałem się, że “jedzeniem”, jakie otrzymamy, będzie papkowata breja lub proszek do rozpuszczania w wodzie. Pozytywnie się jednak rozczarowałem, odkrywając, że jedzenie pudełkowe prezentuje sobą naprawdę klasowy poziom, a pod moimi drzwiami każdego dnia czekają na mnie pyszne, domowe obiady. Dieta pudełkowa, jak się bowiem okazało, to nic innego, jak pyszne, domowe, przygotowane w stałej konsultacji z dietetykami jedzenie dorównujące pod wieloma względami posiłkom z dobrej restauracji.

Co więcej – podkreślić muszę, że firma cateringowa, z której usług korzystam (FitCatering), przygotowała naprawdę wiele ciekawych opcji. Sam zdecydowałem się na dietę ketogeniczną, chcąc jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy. Nie zmienia to jednak faktu, że do dyspozycji chętnych osób jest tu też catering dietetyczny Kościan przeznaczony dla wegan, sportowców, a nawet pescetarian. Jest więc zdecydowanie w czym wybierać, a posiłki, jakie otrzymuję, są zawsze świeże i przygotowywane ewidentnie z najwyższej jakości składników. Dla mnie taki catering to już podstawowa forma żywienia w ciągu dnia.

Dlaczego dieta pudełkowa to odpowiednie rozwiązanie dla mnie?

Podstawowym problemem, z jakim się zmagam jest, jak już wspominałem, nadwaga – dlatego też zdecydowałem się na odchudzającą keto dietę. Mam jednak jeszcze ten problem, że na co dzień jestem zbyt zabiegany, by samodzielnie przygotować sobie posiłki. Dużo pracuję w nieregularnych godzinach. Na szczęście i tutaj catering pudełkowy przyszedł mi z pomocą. Opcja ta sprawia, że codziennie otrzymuje kompletny zestaw świeżych posiłków na dany dzień bezpośrednio pod mój adres! Nie muszę więc przygotowywać ich osobiście, ani żywić się w drogich restauracjach.

Nadal mam dużo radości z jedzenia, ponieważ każdego dnia otrzymuję zupełnie inny zestaw posiłków. Dieta pudełkowa z dostawą w żaden sposób mnie nie nudzi, ani nie ogranicza. Wręcz przeciwnie – zyskałem dzięki niej dodatkowy czas wolny, który zamiast na przygotowywanie jedzenia mogę poświęcić na moje pasje.

Czy polecam catering dietetyczny?

Jak najbardziej! Catering dietetyczny z dostawą do domu to bardzo wygodna i szybka, a co najważniejsze zdrowa opcja. Mnogość diet jest tu tak dużą, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo podkreślić warto, że catering dostarczany jest w gotowych pojemnikach, które po spożyciu posiłku wyrzucić można do kosza na plastik. Ogranicza on więc konieczność zmywania naczyń, a co za tym idzie – zmniejsza zużycie wody w domu.