IV Śmigielski Dzień Otwartych Serc – zapowiedź

Tegoroczna edycja śmigielskiej imprezy charytatywnej odbędzie się w weekend 19-20 lutego w hali sportowej w Nietążkowie. Tym razem dochód z wydarzenia trafi do Wiktorii Nalepy ze Śmigla i Łukasza Mani z Wilkowa Polskiego.

Dzień Otwartych Serc zagościł w świadomości mieszkańców gminy Śmigiel już na dobre. Za każdym razem podczas poprzednich edycji imprezy udawało się uzbierać kilkadziesiąt tysięcy złotych na rzecz potrzebujących.

Tym razem beneficjentami wydarzenia będą 40-letni Łukasz Mania, który uległ wypadkowi i 7-letnia Wiktoria Nalepa cierpiąca na autyzm dziecięcy. Zbiórka dla dziewczynki prowadzona jest przede wszystkim na delfinoterapię, która zmniejsza objawy autyzmu (zobacz: Zrzutka na delfinoterapię dla Wiktorii). Natomiast rodzina pana Łukasza zbiera niezbędne fundusze na protezę nogi oraz rehabilitację. Nieszczęśliwy wypadek odebrał mu bowiem jedną nogę, drugą poważnie uszkodził i doprowadził do wady wzroku.

W programie dwudniowego wydarzenia zaplanowano wiele ciekawych atrakcji o charakterze sportowym i widowiskowym, a także smacznym. W sobotę rozegrany zostanie piłkarski Turniej Oldboys. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 721 081 975. Z kolei niedziela rozpocznie się od Turnieju Open dla wszystkich chętnych. Zapisy prowadzone są pod Szymon, nr telefonu 603 424 368. Na godzinę 14.30 zaplanowano występ mażoretek. O 15.00 rozpoczną się licytacje. W trakcie imprezy będzie prowadzona sprzedaż zupy, bigosu i kiełbasy z grilla. Nie zabraknie również ciasta i napojów. Ponadto można będzie zakupić  cegiełki, a pod każdą z nich zostanie ukryta jakaś nagroda. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze inne atrakcje, bo plan imprezy jest otwarty. Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu zapewniając przy tym wspaniałą zabawę i przemiłą atmosferę.

Link do zbiórki Wiktorii: https://zrzutka.pl/endxyg
Link do zbiórki Łukasza: https://zrzutka.pl/ksnsu9