IV Bieg Świętojański dla Kai [ZDJĘCIA]

W sobotę wieczorem w lesie w Nietążkowie odbył się IV Bieg Świętojański oraz marsz nordic walking. Wydarzenie połączone było ze zbiórką pieniędzy dla 3-letniej Kai z Darnowa chorującej na nowotwór mózgu.

Wydarzenie składało się z biegu na 10 km, marszu z kijkami na 5 km oraz biegów dla dzieci. Dodatkową atrakcją był pokaz kickboxingu w wykonaniu Emila Janowskiego, trenera kickboxingu oraz taekwondo. Zawodnik swoją przygodę ze sztukami i sportami walki rozpoczął w klubie KS Tiger Wielkopolska w 2009 roku. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski, Mistrzem Europy, a także medalistą Mistrzostw Świata. Ponadto Emil Janowski na licytację przekazał złoty medal zdobyty w 2017 roku podczas Otwartych Mistrzostw Europy Taekwondo.

Ponadto w trakcie imprezy każdy mógł zakupić cegiełkę, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie Kai. Podczas imprezy udało się zebrać łączną kwotę 5169,82 zł.

W marszu nordic walking najlepszy był Robert Adamski z Lubonia. Wśród pań na metę najszybciej doszła Marta Kachnic ze Starego Bojanowa. Z kolei 10-kilometrową trasę biegu najszybciej pokonał Dominik Marcinkowski ze Śmigla wśród mężczyzn oraz Justyna Knaflewska z Dąbcza wśród kobiet.

W tym roku jest bardzo mało zawodów, więc jak tylko dowiedziałem się o tych, które są tak blisko Lubonia, to od razu przyjechałem. Jestem zadowolony, bardzo fajna trasa i rywalizacja. Wreszcie można poczuć adrenalinę ścigania się, dlatego tak szybko sobie pomaszerowałem – mówił po wyścigu najlepszy kijkarz, Robert Adamski.

Fot. Kościan112, organizatorzy