Imprezy w mieście odwołane do końca czerwca

Burmistrz Kościana poinformował o odwołaniu wszystkich imprez i miejskich uroczystości do końca czerwca, w tym także Dni Kościana. Co potem, jeszcze nie wiadomo.

Burmistrz Piotr Ruszkiewicz poinformował o swej decyzji w liście do mieszkańców opublikowanym w poniedziałek, 6 marca na stronie Urzędu Miasta.

Nastały trudne czasy. Trwa atak wirusa o nieprzewidywalnej skali i zasięgu. Ograniczenia stanu pandemii wiążą się z niespotykanymi dotąd uciążliwościami. Dotykają one każdego mieszkańca, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia nie omijając wszystkich ogniw samorząduinformuje burmistrz. – Oznacza to również, że spadną dochody miasta Kościana. Tym samym realizacja wielu zaplanowanych w budżecie przedsięwzięć będzie niemożliwa.

Jak podkreśla burmistrz zachodzi konieczność ograniczenia bieżących wydatków, ale jednocześnie zachowania profilaktyki zdrowotnej. – W tym celu do końca czerwca bieżącego roku rezygnujemy ze wszystkich imprez rocznicowych, patriotycznych, sportowych, kulturalnych i plenerowych, w tym Dni Kościana, zaplanowanych przez miasto i jednostki podległe. O dalszych decyzjach będziemy informowali napisał Piotr Ruszkiewicz w swym liście.

Na koniec burmistrz pozostawia jednak nutę optymizmu słowami: – Jestem pewien, że wspólnie przetrwamy ten ciężki czas. Bądźmy dobrej myśli.