Imprezy dla Oskara w najbliższy weekend

Na koncie Oskara Marciniaka z Kokorzyna jest w tej chwili 618 tys. zł. Potrzeba jeszcze niecałe drugie tyle, stąd grudniowe akcje pomocowe. W najbliższy weekend 4-5 grudnia będzie ich kilka w naszym powiecie.

Przypomnijmy, że niespełna 2-letni Oskar choruje na Anomalię Ebsteina. By mógł dalej żyć, konieczna jest operacja serca w Stanach Zjednoczonych. Zbiórka prowadzona jest na: www.siepomaga.pl/serce-oskara.

Weekendowe imprezy dla Oskara w naszym powicie zainauguruje w sobotę, 4 grudnia kiermasz ciast, przetworów i ozdób świątecznych na miejskim targowisku w Kościanie. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 9.00-13.00, a zaprasza na nie zgromadzenie Różaniec Rodziców działające przy parafii pw. Świętego Ducha w Kościanie. Jako redakcja będziemy relacjonować dla Was to wydarzenie, bo objęliśmy je swoim patronatem.

Jarmark Bożonarodzeniowy ciast i ozdób świątecznych odbędzie się ponadto w niedzielę, 5 grudnia w Starych Oborzyskach. Będzie on działał w godz. 9.00-12.30 na placu przy kościele w Starych Oborzyskach.

Tego samego dnia śmigielska grupa motocyklowa Wind Wolves organizuje Rajd Mikołajkowy po okolicy, podczas którego grupa wolontariuszy będzie zbierać datki do puszek. Start rajdu na targowisku w Śmiglu o godz. 11.00. Następnie motocykliści pokonają trasę przejeżdżając przez miejscowości: Śmigiel – Morownica – Bronikowo – Boguszyn – Krzycko Wielkie – Jezierzyce Kościelne – Włoszakowice – Boszkowo – Starkowo – Przemęt – Bucz – Barchlin – Wilkowo Polskie – Karśnice – Czacz I – Czacz II – Widziszewo – Ponin – Kokorzyn – Rynek Śmigiel.

Z kolei Kościański Klub „Morsiki” zaprasza w niedzielę do Nowego Dębca na morsowanie. W programie rozgrzewka w formie zumby, muzyka, ciepły posiłek i ognisko. Impreza rozpocznie się w południe.