III Bieg Niedźwiedzia w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Tym razem nie mróz i śnieg, ale deszcz i wiatr towarzyszyły uczestnikom III Zimowego Biegu Niedźwiedzia w Nowym Dębcu. Wzięło w nim udział ponad 350 zawodników którzy ścigali się na dystansach 5 oraz 10 km.

Bieg Niedźwiedzia w Nowym Dębcu otworzył tegoroczny sezon biegowy, a także cykl Grand Prix Gminy Kościan w Biegach. Jego trzecia edycja przywitała zawodników deszczem. Mimo to frekwencja była duża, a tempo szybkie.

Zawodnicy obu dystansów wyruszyli ze wspólnego startu, który znajdował się przy hotelu i restauracji „Niedźwiedź”. To miejsce stanowiło także biuro i bazę dla zawodów. Wśród zawodników byli stali bywalcy biegów w regionie, ale pojawiły się także nowe osoby, w tym również w czołówce.

W rywalizacji na 5 km udział wzięło 175 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Maluśki ze Śmieszkowa reprezentujący klub OKL Oborniki. Jego czas to 16 minut i 23 sekundy. Drugi na tym dystansie był Jakub Skrzypczak z Garzyna (17:31), a trzeci Wojciech Adamczyk z Leszna (17:33).

Wśród pań na tym dystansie najlepsza okazała się debiutująca w tej imprezie Olga Cichoszewska z Sokołowic w gminie Przemęt. Na pokonanie trasy potrzebowała 22 minuty. – Dzisiaj bardzo fajny bieg pomimo niesprzyjającej pogody. Uważam, że bardzo szybki jak na początek sezonu. Ale trasa bardzo fajna i przyjemna atmosfera. Moim głównym założeniem na dziś była przede wszystkim dobra zabawa, a dopiero potem wynik. W tej imprezie biorę udział po raz pierwszy, a biegam dopiero od roku. Pierwsze sukcesy miałam już jednak w ubiegłym roku. Polecam każdemu uprawianie tego sportu, bo świetnie odstresowuje i można przyjemnie spędzić wolny czas mówi Olga Cichoszewska, zwyciężczyni damskiej rywalizacji na 5 km.

Wśród pań na krótszym dystansie drugie miejsce zajęła Paulina Szulczyńska z Kościana (23:01), a trzecie Zuzanna Naskręt ze Starych Oborzysk (22:59).

W biegu na 10 km wzięło udział 180 zawodników. Triumfował Mykola Mersha. To Ukrainiec pochodzący z Charkowa, a obecnie mieszkający w Lesznie. jego czas to 32 minuty i 34 sekundy. – Bieg bardzo  fajny, z mocnymi zawodnikami. Ponadto szybka i fajna trasa, a także bardzo dobra organizacja. Chociaż w jedną stronę mocno wiał wiatr, a w drugą już na szczęście nie. Tak więc dzisiaj przeszkadzał mi bardziej wiatr, aniżeli deszcz stwierdza Mykola Merha, zwycięzca biegu na 10 km.

Drugi na tym dystansie był czołowy zawodnik z naszego powiatu, czyli Krzysztof Szymanowski (32:46), a trzeci Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipy (33:34). Wśród pań najlepsza była Ukrainka Maryna Nemchenko (37:47). Jako druga do mety dobiegła utytułowana w biegowym świecie Agnieszka Jerzyk ze Święciechowy (38:03), a jako trzecia Karolina Bielecka z Michałowa (39:49).

Kolejny bieg z cyklu Biegowego Grand Prix Gminy Kościan odbędzie się 6 maja, a będzie to II Nocny Bieg o Podkowę Racotu.

Fot. Milena Waldowska