II Mistrzostwa Powiatu w kręglarstwie klasycznym [ZDJĘCIA, FILM]

W niedzielę, 20 listopada na torach kręgielni OSiR w Gostyniu odbyły się drugie Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym. W zawodach wzięło udział łącznie 51 osób. Organizatorem było Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”.

Tuż po godzinie 14.00 w asyście sędziego głównego Sebastiana Bartkowiaka zawody otworzył prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak. Po oddaniu pierwszego symbolicznego rzutu przez Marka Malickiego, jako pierwsi na torach pojawili się najmłodsi adepci kręglarstwa, którzy dzielnie walczyli o medale i trofea w dwóch kategoriach – dzieci oraz młodzików. W kategorii dzieci całe podium należało do mieszkańców powiatu kościańskiego. W najlepszej dyspozycji tego dnia był Piotr Ratajczak, który strącił 145 kręgli. Drugie miejsce z wynikiem 138 strąconych kręgli uzyskał ubiegłoroczny mistrz w tej kategorii Szymon Bartkowiak, a trzecie miejsce Kajetan Koller z łącznym rezultatem 127 strąconych kręgli. W kategorii młodzików mistrzem powiatu kościańskiego został Tytus Koller z Kościana, który strącił 240 kręgli. Wicemistrzostwo wywalczyła Maja Kaźmierczak ze Swarzędza (189 kręgli), a podium uzupełniła z wynikiem 132 strąconych kręgli Oliwia Bobrowska z Kościana.

W dalszej części rozgrywek uczestniczyli seniorzy, którzy sklasyfikowani zostali w kategorii kobiet, kobiet OPEN, kategorii mężczyzn oraz mężczyzn OPEN. Najlepszy rezultat spośród wszystkich biorących udział w zawodach kobiet z terenu powiatu kościańska uzyskała Dorota Borowiak. Tym samym obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrzyni powiatu kościańskiego. Jej wynik 349 kręgli był lepszy o 23 kręgle od drugiej w rankingu Joanny Bartkowiak. Najniższy stopień podium uzupełniła z kolei Aleksandra Bartkowiak, która położyła 306 kręgli. Cała trójka pań stanęła na podium w tej samej kolejności także w klasyfikacji kobiet OPEN i wyjechała z mistrzostw z podwójnymi pucharami oraz medalami.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski wywalczył Wiesław Brzóska, a srebrny medal Marek Borowiak. Panowie, którzy w porównaniu z ubiegłorocznymi mistrzostwami zamienili się miejscami, strącili odpowiednio 348 i 346 kręgli. Natomiast brązowy medal z końcowym wynikiem 334 strąconych kręgli wywalczył Witold Zemler. Identycznie wyglądało podium w kategorii mężczyzn OPEN, bowiem najlepszy spośród startujących mężczyzn spoza powiatu kościańskiego był Marek Nowak z Mosiny, który z wynikiem 318 kręgli sklasyfikowany został dopiero na piątym miejscu. Każdy z uczestników niedzielnego turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom oraz symboliczne upominki.

– Cieszymy się, że drugie indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym spotkały się z tak dużym zainteresowaniem. Ilość kierowanych zapytań o możliwość zwiększenia limitu miejsc utwierdziła nas w przekonaniu, że mimo rozpoczęcia w niedzielę Mistrzostw Świata w piłce nożnej zainteresowanie imprezą było naprawdę duże. Wszystkim beneficjentom niedzielnych zmagań jeszcze raz dziękuję za przybycie, utrzymanie sportowego ducha rywalizacji i gratuluję osiągniętych rezultatówpodsumowuje  Radosław Stachowiak, rzecznik TSKK „Jedność” i koordynator zadania publicznego.