II część festynu Rzeczodzielni dla Maksa – zapowiedź

W niedzielę na os. Jagiellońskim w Kościanie odbędzie się festyn charytatywny dla Maksa. Będzie to druga część wydarzenia, a jego pierwsza część odbyła się przed tygodniem w Kokorzynie.

AKTUALIZACJA: Niestety, nie mają szczęścia do pogody organizatorzy festynu dla Maksa. W niedzielę pogoda ponownie nie pozwoliła na jego przeprowadzenie, mimo, że ekipa ustawiła się ze stoiskiem na os. Jagiellońskim. Z powodu silnego deszczu nie mogło jednak dojechać wiele atrakcji. Na festyn przygotowane były jednak pyszne smakołyki. Będzie je można zakupić w poniedziałek w godzinach 7.00-16.00 w firmie Euro Profil mieszczącej się w Pelikanie przy ul. Zielonej 28. Kupując potrawy wesprzecie zbiórkę na leczenie Maksa.

W Kokorzynie impreza miała odbyć się na powietrzu, ale z powodu padającego deszczu  przeniesiono ją do sali wiejskiej. Pod dachem nie można było przeprowadzić jednak wszystkich zaplanowanych atrakcji, dlatego w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia odbędzie się drugi festyn, tym razem w Kościanie, na os. Jagiellońskim przy bloku 75-78 (obok placu zabaw).

Będzie wiele atrakcji, w tym alpaki, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, przejażdżki sportowymi autami, uwielbiane przez dzieci malowanie buziek, kolorowe warkoczyki i tatuaże, a także ciasto i kiełbasa z grilla. Czas umilą występy taneczne i wokalne dzieci. Nie zabraknie także losów z nagrodami i licytacji.

Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na leczenie 11-letniego Maksa chorującego na zapalenie mózgu. W Kokorzynie udało się zebrać 6242 zł, a teraz może uda się jeszcze przebić tą kwotę…

Festyn rozpocznie się o godz. 13.00 i planowo potrwa do 19.00.