I Profilaktyczne Biegi i Marsz Nordic Walking

Trwają zapisy na biegi w Śmiglu, których celem jest m.in. promocja profilaktyki zdrowotnej i zachęcanie do badań mieszkańców gminy.

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. W tym właśnie miesiącu w Śmiglu szczególną uwagę poświęca się profilaktyce zdrowotnej zachęcając mieszkańców do badań.

Z kolei w weekend 24-25 października samorząd gminy postanowił zorganizować imprezę propagującą zdrowy styl życia. I tak w sobotę, 24 października odbędą się dwa biegi – na 5 km oraz na dystansie półmaratońskim. Biegi będą miały charakter przełajowy, a ich trasa powiedzie przez las w Nietążkowie.

 Z kolei w niedzielę odbędzie się marsz nordic walking na 5 km. Start i meta będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim.

Czas pandemii ograniczył możliwości organizowania różnego rodzaju imprez. Burmistrz Śmigla w miesiącu poświęconym profilaktyce zdrowotnej zaprasza do aktywnego spędzenia czasu 24 i 25 października. Niech to będzie okazja do zadumy nad swoim zdrowiem i pochyleniem się nad profilaktyką zdrowia w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczy” – mówi zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga.

Ponadto przez dwa dni będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań, takich jak mammografia, czy badania na osteoporozę. Będą odbywały się one w Centrum Kultury Śmigla. 24 i 25 października będzie również możliwość wsparcia Patryka, mieszkańca Nowej Wsi. Będą zbierane pieniądze na jego rehabilitację.

Zapisy odbywają się poprzez stronę: aktywny.smigiel.pl. Można znaleźć na niej również regulamin imprezy.