Hodował konopie indyjskie

Kościańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 35 i 37 lat za posiadanie marihuany. Młodszy z nich na posesji uprawiał kilka krzaków konopi indyjskiej.

Policjanci z kościańskiej komendy ustalili, że na terenie gminy Kościan na prywatnej działce hodowane są konopie indyjskie. Po wejściu na posesję, w mieszkaniu zajmowanym przez 35-latka policjanci ujawnili ponad 1 kilogram suszu roślinnego. Badania potwierdziły, że to marihuana.

Ponadto na działce za domem rosły przeszło dwumetrowe konopie indyjskie. Krzaków było dziewięć i posiadały nawet system nawadniania. Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także uprawy konopi indyjskiej inna niż włóknista.

Ponadto zatrzymano drugiego mężczyznę mieszkającego w bezpośrednim sąsiedztwie. W jego mieszkaniu zabezpieczono niewielką ilość marihuany oraz dwa młynki przeznaczone do przygotowania środka odurzającego. Mężczyzna również usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania urządzeń przeznaczonych do przygotowania środka odurzającego.

Mężczyźni przyznali się do postawionych im zarzutów. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi z wyjątkiem włóknistych jest zagrożona karą pozbawienia wolności do 3 lat.  Za posiadanie przyrządów, które są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania  lub  przerobu  środków odurzających, substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych można spędzić w zakładzie karnym do 2 lat.