Harmonogram odbioru choinek w mieście i gminie Kościan

Boże Narodzenie i okres świąteczny za nami. Wiele osób nie rezygnuje jeszcze ze świątecznych dekoracji chcąc cieszyć nimi oko jeszcze przez jakiś czas, ale żywe drzewko nie wytrzymuje niestety w domu zbyt długo.

Harmonogram odbioru choinek w mieście i gminie Kościan

Choinki w tym roku zarówno w mieście, jak i w gminie będą wywożone dwukrotnie, w styczniu. Termin wcześniejszy przypada na połowę miesiąca, a późniejszy na jego końcówkę.

Warto spojrzeć w harmonogram i wynieść drzewko przed posesję zgodnie z nim lub zanieść do śmietnikowej wiaty właśnie w tym terminie, jeśli mieszkamy na osiedlu. Niestety, ale co roku można potkać obrazek wyrzucanych choinek w lesie. Może szkodzi to mniej środowisku niż wyrzucone śmieci, ale widok na pewno ładny nie jest.

W Kościanie, niezależnie od ulicy, choinki będą odbierane 11 stycznia (poniedziałek) oraz 26 stycznia (wtorek).

W gminie wywóz odbędzie się zgodnie z następującym harmonogramem:
15 stycznia (piątek) oraz 30 stycznia (sobota) – Kobylniki, Krzan, Ponin, Widziszewo, Nowy Lubosz, Stary Lubosz, Kawczyn, Kurowo, Mikoszki, Sepienko, Łagiewniki, Kokorzyn, Pelikan, Sierakowo, Szczodrowo, Darnowo, Witkówki, Spytkówki, Turew, Wronowo, Ćwikłowo, Wyskoć, Wyskoć Mała, Ignacewo, Granecznik, Wławie

12 stycznia (wtorek) i 27 stycznia (środa) – Pianowo, Nowe Oborzyska, Stare Oborzyska, Choryń, Katarzynin, Kurza Góra, Czarkowo, Nacław, Nielęgowo, Gryżyna, Gryżynka, Januszewo, Osiek, Nowy Dębiec, Racot, Bonikowo, Kiełczewo