Halowe Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej

W niedzielę 9 lutego odbyły się Halowe Mistrzostwa Gminy Kościan w Piłce Nożnej drużyn zrzeszonych. Do rywalizacji przystąpiły drużyny zgłoszone w rozgrywkach OZPN oraz dwie najlepsze drużyny z Mistrzostw Gminy Kościan drużyn niezrzeszonych.

Mecze rozegrało łącznie 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W skład grupy A weszły: PKS Racot (liga MR), Rywal II Kurza Góra (Liga Wiejska), KS TUR Turew (A klasa), natomiast w skład grupy B: JunaTrans Stare Oborzyska (liga MR), Rywal Ewmar Kurza Góra (A klasa), Olimpia Stary Lubosz (Liga Wiejska).

Drużyny w grupach rywalizowały każdy z każdym. Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W meczach półfinałowych zmierzyły się zespoły: Juna Trans Stare Oborzyska z KS TUR Turew (1:1, w karnych 2:1) oraz PKS Racot z Rywal Ewmar Kurza Góra (0:1).                            

Po meczach półfinałowych rozegrany został mecz o piąte miejsce, w którym zmierzyły się zespoły Rywal II Kurza Góra i Olimpia Stary Lubosz, a zwycięstwo odniosła drużyna ze Starego Lubosza 0:1. W meczu o trzecie miejsce PKS Racot po serii rzutów karnych pokonał  KS TUR Turew 3:2 (0:0).      

W finale zagrały LZS Juna Trans Stare Oborzyska – Rywal Ewmar Kurza Góra. Po zaciętym meczu lepsi okazali się zawodnicy Juna Trans wygrywając 1:0. Najlepsze zespoły odebrały z rąk wójta Andrzeja Przybyły oraz radnych Mirosława Mądrego i Marcina Kowalskiego puchary i nagrody finansowe ufundowane ze środków gminy Kościan, a drużyna, która zajęła pierwsze miejsce uzyskała prawo do gry w Halowych Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, które odbędą się już 16 lutego w Racocie. Organizatorem Turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan.

Fot. OSiR Kościan