Grupa rowerzystów dla Marysi już na trasie do Częstochowy [ZDJĘCIA]

W sobotni poranek czterech rowerzystów oraz oklejony bus, który asekuruje grupę, wyjechało ze Śmigla w czterodniową wyprawę na rzecz Marysi z Brenna na Jasną Górę. Pierwszy postój mieli w Krzywiniu.

O wyprawie oraz oakcji „Aktywnie dla Marysi” pisaliśmy w artykule: Pojadą na rowerach do Częstochowy dla Marysi.

Na rowerach jadą cztery osoby – Danka, Marzena, Darek i Zbyszek. Z kolei burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak z uwagi na kontuzję nie może jechać wraz z pozostałymi uczestnikami wyprawy na rowerze, ale towarzyszy im w busie. Grupa zatrzymuje się po drodze w wybranych miejscowościach, gdzie rowerzyści odpoczywają przed kolejnymi kilometrami, a jednocześnie zbierane są pieniądze do puszek na rzecz małej Marysi.

Około godziny 9.00 w sobotę grupa zajechała do Krzywinia. –Wyjeżdżamy właśnie z powiatu kościańskiego, ale zanim to nastąpi, zatrzymaliśmy się w Krzywiniumówi Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla.Trochę przerwy robimy rowerzystom, muszą wypić kawę. Żegnamy powiat kościański, ale wspierajcie nas na trasie i oczywiście najważniejsze – wpłacajcie chociaż po złotówce na siepomaga. Dziękujemy i do zobaczenia!

Cała trasa liczy ponad 300 km, na Jasną Górę rowerzyści dotrą we wtorek, 29 czerwca. Po drodze będą zatrzymywać się w kolejnych miejscowościach kwestując na rzecz Marysi. Wiemy zza kulis wyprawy, że odbiór akcji jest bardzo pozytywny i wszystkie samorządy gminne odwiedzane po drodze zadeklarowały przyłączenie się do akcji. A pieniądze przez cały czas można wpłacać do skarbonki: www.siepomaga.pl/AktywnieDlaMarysi.

Fot. Karol Schmidt