Groźne potrącenie. Udało się przywrócić funkcje życiowe

Do bardzo groźnego potrącenia doszło w poniedziałek wieczorem w gminie Krzywiń. Poszkodowany 33-letni mężczyzna nie wykazywał oznak życiowych, dopiero po reanimacji udało się przywrócić mu oddech.

Służby zawiadomienie o potrąceniu pieszego otrzymały o godz. 17.50. Doszło do niego na drodze wojewódzkiej nr 432. Poruszający się pieszo 33-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, idąc z kierunku Krzywinia do Czerwonej Wsi został potrącony przez samochód marki volkswagen polo, którym kierowała 62-letnia mieszkanka powiatu rawickiego.

Poszkodowany nie wykazywał funkcji życiowych, a pierwszej pomocy zaczęła mu udzielać osoba postronna, która najechała na to zdarzenie. Po dotarciu na miejsce strażaków oraz zespołu ratownictwa medycznego, służby kontynuowały resuscytację krążeniowo-oddechową i udało się przywrócić funkcje życiowe poszkodowanemumówi Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Pieszy został przewieziony do szpitala w Lesznie, jego stan jest poważny. Na miejscu trwają czynności, a dochodzenie w sprawie prowadzić będzie kościańska policja. Na razie nie wiadomo jeszcze nic na temat przyczyn tego zdarzenia.

Fot. Adrian