Grota czynna od 1 maja

Otacza cię las, górskie wodospady lub karaibska plaża, a ty leżysz wygodnie na leżaku, wpatrujesz się w krajobraz i nasłuchujesz dźwięków natury. By przenieść się w taki świat nie musimy wcale daleko wyjeżdżać, wystarczy, że skorzystamy z seansu w grocie solnej otwartej w piwnicy kościańskiego basenu.

– Zastanawialiśmy się co zrobić z ponad 200-metrową przestrzenią pod basenem, by jak najlepiej mogła ona służyć mieszkańcom i gościom – mówi burmistrz Kościana, Michał Jurga. – Przede wszystkim w pierwszej kolejności miejsce to wymagało dokładnego ususzenia. Gdy to się udało, przystąpiliśmy do budowy groty. Jest ona jednak inna od tych, które możemy spotkać w różnych częściach kraju, przede wszystkim jest większa i może służyć nie tylko do relaksu, ale również jako miejsce spotkań rodzinnych i innych.

Ponieważ podłoga groty nie jest cała wypełniona solą, bez problemu mogą do niej dostać się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. W części z drewnianą podłogą będą również prowadzone zajęcia jogi.

Grota ma służyć nie tylko relaksowi, ale przede wszystkim zdrowiu. Podczas 45-minutowego seansu do organizmu dostaje się potężna dawka mikroelementów. – Sól nie tylko wypełnia pomieszczenie, ale również poprzez specjalny halogenerator jest do niego rozpylana. Warunki są lepsze niż nad morzem, już po pięciu seansach poziom mikroelementów w organizmie znacznie się zwiększa – przekonuje Przemysław Korbik, dyrektor MOSiR.

Grota będzie czynna codziennie w godzinach 8.00-22.00. Seanse będą rozpoczynać się o pełnych godzinach, w tym w godzinach nieparzystych mają być przeznaczone przede wszystkim dla dorosłych z dziećmi, natomiast w godzinach parzystych dla osób oczekujących pełnej ciszy i relaksu. Cena pojedynczego biletu wynosi 12 zł (bilet normalny) lub 8 zł (bilet ulgowy). W dniach 1-4 maja, czyli podczas weekendu majowego bilety będą o 50% tańsze. W ofercie mają być również karnety na kilka seansów. Możliwa będzie telefoniczna rezerwacja miejsc.

Udostępnione podziemie kościańskiego basenu to nie tylko grota solna, ale również gabinety masażu. Powstały trzy gustownie urządzone gabinety oferujące kilkanaście rodzajów masażu, w tym relaksacyjne, ujędrniające, a także lecznicze. Pełny cennik zabiegów jest dostępny na stronie internetowej basenu, koszt jest uzależniony od długości i rodzaju masażu. Na zabiegi można się umówić dzwoniąc pod numer 65 512 04 77.