Great Kids w Nowym Dębcu w ramach triathlonu [ZDJĘCIA]

Ponad 120 dzieci wystartowało w biegach i na rowerach w ramach zawodów triathlonowych, które odbyły się w niedzielę. Jak zawsze emocji nie brakowało.

Dzieci rywalizowały w sześciu kategoriach wiekowych: od najmłodszych 0-3 lata, poprzez dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a na 15-latkach skończywszy. Wśród startujących największą popularnością cieszyły się zawody przedszkolaków oraz najmłodszych dzieci w wieku szkolnym.

Młodzi zawodnicy rywalizowali ze sobą na rowerkach i biegnąc, przy czym od rocznika 2015-2014 były to już klasyczny duathlon, czyli bieg, rower i ponownie bieg. Dystans różnił się w zależności od kategorii wiekowej: najmłodsi mieli do pokonania po 50 m biegiem i rowerem, a najstarsi już dłuższe dystanse do 600 m biegu i 1200 m rowerem. Poza najmłodszą grupą do 3 lat, wszystkie pozostałe kategorie miały profesjonalnie liczony czas.

Wśród startujących zawodników nie brakowało mieszkańców naszego powiatu, a niektórzy z nich stanęli nawet na podium otrzymując medale i upominki.

W tym roku zawody Great Kids przeprowadzono podczas wszystkich trzech imprez w ramach GreatMan Triathlon Trilogy, czyli dwukrotnie w Nowym Dębcu (29 maja i 12 września) oraz w Kórniku (1 sierpnia). Jednak z uwagi na wypadnięcie z kalendarza imprezy w Śremie organizatorzy zrezygnowali z klasyfikacji generalnej.

Zobacz także:
Triathlon na zakończenie sezonu w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Fot. Łukasz Pol