Gratulacje dla strażaków za srebrny medal na olimpiadzie

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski złożył osobiste gratulacje kościańskim strażakom za zdobycie srebrnego medalu w Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w lipcu w Słowenii.

Zawody pożarnicze zwane strażacką olimpiadą pod egidą Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów (CTIF) były rozgrywane w dniach 17-24 lipca. To jedne z największych na świecie zawodów w sporcie pożarniczym. W strażackiej olimpiadzie uczestniczyło ponad 2600 strażaków-sportowców z 20 krajów.

Polskie pożarnictwo na olimpiadzie reprezentowało 17 drużyn, w tym 11 zespołów Ochotniczej Straży Pożarnej, 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i  zespoły

Państwowej Straży Pożarnej, w tym z Komendy Powiatowej PSP w Kościanie. Kościańską komendę reprezentowali: st. kpt. Szymon Klemenski, mł. bryg. Piotr Hegyi, st. asp. Hubert Wawrzyniak, asp. Dominik Jankowski, mł. asp. Szymon Losy, mł. asp. Adam Żurek, st. ogn. Jędrek Cugier, st. ogn. Łukasz Kurzawski, ogn. Marcin Mikołajczak, ogn. Marek Wieczorek, st. sekc. Filip Matysiak.

Ze strażakami w siedzibie Starostwa Powiatowego spotkali się starosta Henryk Bartoszewski i wicestarosta Dorota Słowińska. Pogratulowali strażakom świetnego wyniku oraz

podziękowali za codzienną służbę. Podkreślali również, że nie bez powodu najwyższe zaufanie społeczne ze wszystkich służb mają właśnie strażacy, na których zawsze i w każdej sytuacji można liczyć. Medaliści poza podziękowaniami otrzymali także drobne upominki.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie