Grand Prix powiatu w kopa sportowego

W ubiegłą niedzielę zainaugurowano Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2019/2020. I turniej w ramach cyklu odbył się na terenie kościańskiego szpitala neuropsychiatrycznego.

Turniej rozpoczął już czternastą edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w Kopa, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.  Do Kościana zjechało 136 miłośników tej karcianej gry, w tym 7 pań.

Rozegrano 5 rund po 32 rozdania wg obowiązujących przepisów gry w kopa z asem kier i trzema dziesiątkami jako najstarszymi kartami. Rozgrywki Grand Prix toczą się tylko w klasyfikacji indywidualnej.

Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta, a o kolejności decydowały często małe punkty. W turnieju zwyciężył Andrzej Bordych z Wolsztyna, zdobywając komplet 20 punktów dużych i 153 punkty małe. Drugie miejsce zajął Jerzy Cieślak z Kościana uzyskując wynik 18,5/146.  Trzecie miejsce należało do Ryszarda Borowczyka ze Śremu z wynikiem 17,5/90. W kategorii pań triumfowała Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza.

Zawodnicy z podium odebrali puchary ufundowane przez samorząd Miasta Kościana. Ponadto organizatorzy przygotowali 25 nagród dla czołowych zawodników.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał  sędzia główny Adam Wysocki, a sprawną obsługę techniczną zapewnił Kacper Ratajczak.