Gra miejska po raz szósty

Około 400 uczestników, którzy złożyli się na 60 drużyn, wzięło udział w kościańskiej grze „Kryptonim Wolność” upamiętniającej wydarzenia związane z Powstaniem Wielkopolskim.

gra_miejskaPoza graczami, którzy wykonują kolejne misje zdobywając punkty, we wspólną historyczną zabawę zaangażowane są dziesiątki osób stacjonujących w poszczególnych punktach rozlokowanych w całym mieście oraz statyści. Wszystko to sprawia, że na kilka godzin Kościan staje się miastem z początku XX wieku.

W tym roku na uczestników gry czekały zadania podobne do tych z poprzednich edycji (ale nie identyczne), jak i zupełnie nowe. Po raz pierwszy na przykład w jednej z misji pojawiły się balony. Niestety wiatr spowodował, że tylko dziewięć drużyn zdołało wsiąść do kosza balonu i wzbić się w powietrze. Kolejne grupy zadanie polegające na jak najdalszych rzutach wykonywały już z kosza postawionego na ziemi. Zabawa była jednak przednia dla wszystkich! Duże emocje wzbudził także tzw. escape room, który jest nową atrakcją kościańskiego Muzeum Regionalnego. Zamknięte w pomieszczeniu grupy musiały odnaleźć klucz, a następnie rozszyfrować kod i wydostać się z pokoju w określonym czasie.

Zabawa trwała od sobotniego poranka, aż do późnego popołudnia. Zdjęcia na naszym profilu FB: facebook.com/gazetakoscianiak.