Gminne ferie zimowe [ZDJĘCIA]

W gminie Kościan w ramach powiatowego programu „Ferie zimowe na sportowo dla dzieci i młodzieży” przygotowano moc atrakcji dla uczniów podczas zimowej przerwy w nauce.

Gmina otrzymała dofinansowanie od Starostwa Powiatowego na cztery projekty w łącznej wysokości 2800 zł.

Dzieci biorące udział w feriach przez 4 dni w wyjątkowo aktywny sposób spędzały czas. Zajęcia na sali sportowej i na kościańskim basenie odbywały się pod czujnym okiem trenerów LZS Junatrans Stare Oborzyska. Po sportowym wysiłku była chwila na odpoczynek w leszczyńskim kinie, gdzie sporą atrakcją była bajka  Sing 2. Dużym zainteresowaniem cieszył się także wyjazd na bowling do Family Club w Śmiglu. Wśród atrakcji nie mogło też zabraknąć wizyty w kościańskiej Wieży Ciśnień, gdzie wszyscy próbowali swych sil na ściankach wspinaczkowych. Dopełnieniem były zajęcia artystyczne zorganizowane w świetlicy w Pianowie. Dzieci uczestniczyły tam także w zajęciach z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Poza składającym wnioski samorządem gminnym przy organizacji wypoczynku dla dzieci współpracowały sołectwa: Kawczyn, Kurowo, Nowe Oborzyska, Pianowo, Stare Oborzyska, Koła Gospodyń Wiejskich w Kurowie i Nowych Oborzyskach, LZS Junatrans Stare Oborzyska oraz Marcin Adamczak, nauczyciel i równocześnie radny gminny.

Zobacz także:
Ferie zimowe w „Trójce” i „Czwórce” [ZDJĘCIA]