Fontanna oficjalnie otwarta. Działa w czterech trybach

Wszystko już zostało sprawdzone i fontanna na Placu Wolności w pełni działa. Małe otwarcie z udziałem burmistrza oraz Studia Jogi Przestrzeń odbyło się w sobotnie popołudnie.

Fontanna oficjalnie otwarta

Główną atrakcją otwarcia była oczywiście fontanna, wokół której zgromadzili się mieszkańcy i dzieci. Dorośli siedzieli głównie na ławkach, tymczasem najmłodsi oczywiście pryskali się w wodzie.

Zgromadzonych powitał burmistrz. – Fontanna to dopełnienie rozbudowy Kościańskiego Ośrodka Kultury oraz Placu Wolnościprzypomniał Piotr Ruszkiewicz, burmistrz Kościana. – Myślę, że wszyscy będą czerpali dużo satysfakcji i radości przy fontannie, a dzieci będą mogły się ochłodzić i baraszkować w wodzie.

Mieszkańców powitały także joginki z kościańskiej szkoły Przestrzeń Studio Jogi, po czym na rozłożonych matach na trawie przystąpiły do wspólnych ćwiczeń.

Fontanna działa w czterech trybach. Od godz. 7.00 do 17.00 włączony jest tryb dzienny. Następnie, od 17.00 rozpoczyna się naprzemiennie 10-minutowy blok dziecięcy, gdzie oprócz tryskającej wody słychać również dźwięk z piosenkami dla dzieci. Potem wraca wcześniejszy tryb, a o 21.00 zaczyna się wieczorny blok ze światłem i dźwiękiem. Trwa on do 23.00, po czym następuje tryb nocny. O godz. 3.00 do 7.00 fontanna jest wygaszona. Godziny trybu wieczornego są przybliżone, będą się one zmieniały wraz z szybciej zapadającym zmrokiem.

Zobacz także: Fontanna w wieczornej odsłonie

Fot. Milena Waldowska