Fontanna już włączona. Oficjalne otwarcie w sobotę [ZDJĘCIA]

Działa już fontanna na Placu Wolności w Kościanie, choć przeprowadzane są jeszcze ostatnie testy. Oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 25 lipca o godz. 16.00.

Fontanna już włączona

Zdjęto już ogrodzenie wokół fontanny, a woda jest włączona. Najbardziej cieszą się z tego dzieci, a piątkowa słoneczna pogoda sprawiła, że od razu pojawiła się przy obiekcie gromadka milusińskich.

Przypomnijmy, że otwarcie fontanny przedłużało się najpierw z powodu epidemii, później drobnych napraw. Konieczne były również testy. Pisaliśmy o tym w artykule Fontanna na Placu Wolności zostanie wkrótce włączona.

Pod fontanną, w ziemi znajduje się 8-metrowy basen. Na powierzchni  może nie wygląda to skomplikowanie, ale by wszystko sprawnie funkcjonowało, konieczne są naprawdę szczegółowe rozwiązania technicznetłumaczy Przemysław Korbik, zastępca burmistrza Kościana.

Uroczystość otwarcia odbędzie się w sobotę. Jak tłumaczą miejscy urzędnicy, nie będzie ona huczna, z uwagi na nadal obowiązujący reżim sanitarny. Podczas imprezy mają być obecne m.in. instruktorki z kościańskiej szkoły jogi.

Fot. Maciej Sibilak