Filmowy piątek w KOK – zapowiedź

Kościański Ośrodek Kultury w najbliższy piątek, 23 lipca zaprasza przed południem najmłodszych na film, a wieczorem dorosłych na seans w ramach DKF.

W ramach kina familijnego zostanie wyświetlony film o doktorze dla zwierząt. Film opowiada o weterynarzu, który potrafi porozumiewać się ze zwierzętami. Jest barwną postacią, którą spotykają liczne, zabawne perypetie. Wątek strusia i białego niedźwiedzia, wiewiórki ze stresem pourazowym, żyrafy i lisa to jedynie kilka ze zwierzęcych postaci, wnoszące do filmu humorystyczne teksty, które rozbawią każdego widza. Do roli doktora Dolittle’a zaangażowano Roberta Downeya Jr., jednego z najbardziej rozpoznawanych i lubianych aktorów. Ten film to gwarantowana dobra zabawa dla dzieci i dorosłych.
Seans rozpocznie się o godz. 11.00, a obowiązują na niego wcześniejsze zapisy pod nr tel. 65 512-05-75.

Z kolei dorośli w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego prowadzonego przez krytyka filmowego Wiesława Kota mają szansę obejrzeć obraz zatytułowany Berlin Alexanderplatz, który wyreżyserował Burhan Qurbani. Film zostanie wyświetlony w Kościanie zaledwie tydzień od jego polskiej premiery. To produkcja francusko-holendersko-kanadyjko-niemiecka na podstawie adaptacji jednej z największych powieści XX wieku Alfreda Doblina Berlin Alexanderplatz: dzieje Franciszka Biberkopfa. Film otrzymał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej za „Najlepszy europejski film roku” oraz 6 innych nominacji.

To film o epickim rozmachu. O poszukiwaniu swojego miejsca na nowej ziemi i obietnicach składanych samemu sobie. Co do samego filmu, „Berlin Alexanderplatz” formą stoi. Zdjęcia, kolory, muzyka – ogląda się to znakomicie, można się w pełni zanurzyć w fabule nie czując w ogóle upływu czasu”rekomenduje obraz Kościański Ośrodek Kultury.

Dyskusyjny Klub Filmowy rozpocznie się o godz. 18.00. w sali kameralnej KOK – wejście C. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 65 512-05-75.