Film „Włoskie wakacje” w ramach DKF

Ten film to idealna propozycja na letni wieczór. Piękne pejzaże, senne miasteczka i winnice rozświetlone toskańskim słońcem. Na tym tle rozgrywa się historia ojca i syna, którzy przybyli do Włoch, by sprzedać rodzinną willę.

Wprowadzenie do filmu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego tradycyjnie wygłosi z właściwą sobie werwą interpretacyjną krytyk filmowy Wiesław Kot. Po seansie poprowadzi natomiast dyskusję.

„Włoskie wakacje”to brytyjsko-włoska produkcja, której reżyserem i autorem scenariusza jest James D’Arcy. Film zalicza się do gatunku komedio-dramatu.

Wiesław Kot opowiada o filmie m.in. takie słowa:
Ojciec i syn spędzą w Toskanii trochę więcej czasu niż planowali. Zamiast uroczej willi gotowej na sprzedaż zastają kompletną ruinę. Żeby ktokolwiek chciał to kupić, trzeba wszystko wyremontować. Żaden z nich tego nie umie, to raz, a dwa, że nie nawykł do zwykłej fizycznej roboty, zwłaszcza takiej, w której liczy się dokładność, precyzja co do centymetra. I kiedy skupiają się na tych, chciałoby się powiedzieć, odrażająco prostych czynnościach, orientują się, że w ich otoczeniu zaszło coś, czego nie przewidywali. Otóż w grę wdał się Jego Wysokość Czas, który zaczyna płynąć inaczej, odmiennie, po nowemu ustawia perspektywę życiową. To, co wydawało się niezbywalne, ważne i arcy pilne, może przecież poczekać, bo tutaj, przy malowaniu ścian i wbijaniu gwoździ, między ojcem a synem zachodzą rzeczy fundamentalne, dawno odkładane, a to one przecież stanowią o właściwej materii życia„.

Jeśli zachęciła Was ta opowieść, warto wybrać się na najbliższy DKF, który odbędzie się w Kościańskim Ośrodku Kultury w piątek, 13 sierpnia. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 65 512 05 75.