Festyn Rzeczodzielni w Kokorzynie – zapowiedź

Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan organizuje tradycyjny festyn na zakończenie lata. Choć do końca wakacji zostało jeszcze trochę dni, wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, a w jego trakcie będą zbierane pieniądze na rzecz Maksa.

Pożegnanie wakacji na festynie w Rzeczodzielni

Rzeczodzielnia festyny organizuje zawsze kilka razy w roku. Tym razem jednak wydarzenie odbędzie się w nowym miejscu, bo w Kokorzynie na boisku przy remizie strażackiej i potrwa aż siedem godzin.

W programie cała moc atrakcji, w tym liczne występy młodych artystów z kościańskich szkół tanecznych i wokalnych, stoiska straży pożarnej i policji, przejażdżki sportowymi autami. Nie zabraknie także rozrywki dla najmłodszych, w tym dmuchanych zamków, malowania twarzy i zaplatania warkoczyków, gier i zabaw oraz żywych maskotek. Mają pojawić się również zwierzęta, w tym alpaki, kozy i króliki. Na zgłodniałych czekać będą przekąski, a o wesoły nastrój zadba DJ Marras. To tylko wybrane atrakcje, bo wciąż dochodzą kolejne.

Poza świetną zabawą, impreza ma również przynieść jak największy dochód. A pieniądze będą zbierane na leczenie 11-letniego Maksa. To chłopiec, który walczy z zapaleniem mózgu spowodowanym najprawdopodobniej ukąszeniem przez owada. Ma szansę pokonać chorobę dzięki kosztownej terapii wlewowej z immunoglobuliny. Na początek potrzeba sześciu wlewów, a koszt jednego to 40 tys. zł. Wpłat można dokonywać na: www.siepomaga.pl/maks-kociolek. Rzeczodzielnia Kościan prowadzi także zbiórkę nakrętek, makulatury, baterii oraz przedmiotów na licytacje na rzecz Maksa.