Festyn Obry Kościan dla dzieci [ZDJĘCIA]

W sobotę Klub Piłkarski Obra 1912 Kościan zorganizował festyn ze sportowymi grami i zabawami dla dzieci. Odbył się on podczas meczu drużyny seniorskiej z Victorią Wrześnią.

Podczas pikniku na najmłodszych czekały dmuchańce, malowanie twarzy, a także gry sportowe, w tym nie mogło zabraknąć zabaw związanych z piłką nożną. Za wykonanie niektórych zadań dzieci otrzymywały nagrody w postaci zdrowych przekąsek.

Frekwencja była spora, tym bardziej że podczas wydarzenia dopisała pogoda. Choć organizatorzy przyznają, że mieli sporo obaw w związku z wcześniejszym intensywnym deszczem. W razie opadów, imprezę trzeba by było przenieść na inny termin. Nie było na szczęście takiej konieczności, a podczas festynu można było również pokibicować piłkarzom, którzy spotkanie zakończyli remisem 1:1.

– Dzisiejszy festyn wpisuje się w początek obchodów 110 lat istnienia klubu, który przypada w tym roku. Planujemy jesienią więcej wydarzeń związanych z jubileuszem, ale na razie nie będę zdradzał szczegółów mówi prezes Obry Igor Rudawski. – Ponadto festyn dla dzieci jest ukłonem w ich stronę, mamy bowiem 250 dzieciaków, którzy trenują na co dzień w naszej Akademii. Dziś wszystkie dzieci mogą wziąć udział w festynie, wszystkie rozrywki są bowiem darmowe. A przy okazji mogą popatrzeć na grających spotkanie piłkarzy i w przyszłości zasilić szeregi podstawowej drużyny. Tym bardziej, że chętnie korzystamy z naszych wychowanków.

Akademia Piłkarska Obry Kościan dzieci zainteresowane piłką nożną przyjmuje w swe szeregi przez cały rok. W pierwszym etapie to zarówno chłopcy i dziewczynki, natomiast później chłopcy trafiają do młodzieżowych grup. Zainteresowane piłką dziewczyny są natomiast kierowane do drużyn żeńskich Juna Trans Stare Oborzyska.

Sobotni festyn został zorganizowany dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu  Inicjatyw Obywatelskich.

Fot. Milena Waldowska