Festyn dla Marysi w Morownicy [ZDJĘCIA]

Do bardzo udanych można zaliczyć niedzielny festyn charytatywny dla Marysi z Brenna, który odbył się w gminie Śmigiel. Jak na końcówkę września pogoda wyjątkowo dopisała, a w związku z tym i frekwencja.

To już końcówka sezonu, kiedy można organizować festyny na powietrzu. Tym bardziej cieszy więc słoneczna pogoda, dzięki której na imprezie pojawia się więcej osób, co pozwala na zebranie większej kwoty pieniędzy.

A organizatorzy festynu, czyli OSP Morownica i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich wraz z wieloma partnerami zadbali o moc atrakcji dla zwiedzających. Przygotowano m.in. ponad 1500 cegiełek o wartości 10 zł każda, pod którymi kryły się atrakcyjne nagrody. Okazały się one hitem, gdyż rozeszły się zaledwie w 1,5 godziny. Oczywiście cały dochód z ich sprzedaży zasili konto Marysi Drożdżyńskiej chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Podczas imprezy przeprowadzano również licytacje różnych gadżetów przekazanych przez sponsorów.

Nie zabrakło także wielu prezentacji i pokazów najbardziej lubianych przez dzieci i dorosłych. Wśród nich znalazły się strażackie pokazy sprzętu, cięcia samochodu czy też sikawek. Te stoiska przygotowali strażacy z OSP Morownica, a także OSP Śmigiel i Robaczyn. Pojawiły się także elementy motoryzacyjne, jak wraki Yuma Team, quady, motocykle oraz taneczne w postaci pokazu mażoretek, a także wspólnej zumby. Były także przejażdżki bryczkami, działała strzelnica oraz stanowisko z wykrywaczem metali. Ciekawostką była również możliwość oklejenia tylnej szyby samochodu naklejką informującą o zbiórce na rzecz Marysi.

Jak podczas każdego festynu nie mogło zabraknąć dmuchańcy i innych atrakcji dla najmłodszych, w tym przygotowanych przez Centrum Kultury w Śmiglu. Uzupełnieniem była muzyka prezentowana przez DJ-a Krisa oraz kulinaria w postaci grochówki, kiełbasy i chleba ze smalcem, a także łakoci jak wypieki, lody i wata cukrowa. Dzięki tym wszystkim atrakcjom udało się zebrać prawie 58 tys. zł.

Dodajmy, że nie był to jedyny festyn przygotowany na rzecz Marysi w miniony weekend. W sobotę odbył się Piknik Rodzinny w pobliskim od Brenna Zaborówcu podczas którego zebrano 14,5 tys. zł. Kwotę zebraną w Morownicy poznamy wkrótce. A wszystkie te przedsięwzięcia mają ogromne znaczenie, bo małymi kroczkami zbliżają do zebrania łącznie ponad 9 mln zł, które są konieczne na terapię genową dla Marysi. Jednak liczy się czas, bo im wcześniej dziewczynka otrzyma lek, tym większą będzie mieć szansę na normalne życie.

Fot. koscian112