Festyn charytatywny na Placu Wolności – zapowiedź

W najbliższy piątek, 26 sierpnia, w Kościanie odbędzie się trzygodzinny festyn charytatywny dla Wojtka na operację w Niemczech. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Polska 2050, a koordynatorem zbiórki grupa Pomagacze.

Wojtek Klaba, na leczenie którego będzie prowadzona zbiórka, przyszedł na świat 26 kwietnia 2019 roku i  od samego początku pojawiło się u niego wiele komplikacji zdrowotnych, ponieważ chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, zespołem Arnolda Chiarego stopnia II, pęcherzem neurogennym, porażeniem i niedowładem kończyn dolnych. Celem zbiórki jestoperacja w klinice w Niemczech, orteza oraz dojazd medyczny do kliniki.

Podczas festynu zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców, w tym pokaz pierwszej pomocy, możliwość zbadania poziomu cukru we krwi czy obejrzenie sprzętu pszczelarskiego. Będą też lubiane atrakcje dla najmłodszych oraz oprawa muzyczna.

Festyn rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa trzy godziny. Oficjalna zbiórka dla Wojtka prowadzona jest na: www.siepomaga.pl/wojtus-klaba