Ewakuowano 18 osób przez uszkodzoną rurę gazową [ZDJĘCIA]

Podczas prowadzonych prac wodno-kanalizacyjnych na ul. Torowej w Kościanie koparka uszkodziła rurę z gazem. Ze względu na spore zagrożenie ewakuowano mieszkańców z pobliskich domów.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 10.30. Podczas prowadzonych prac wykopowych o charakterze wodno-kanalizacyjnym operator koparki zahaczył linię doprowadzającą zasilanie gazowe do budynku mieszkalnego. W efekcie z rury zaczął ulatniać się gaz.

Po uszkodzeniu gazociągu pracownicy natychmiast odsunęli się na bezpieczną odległość i powiadomili służby. Na miejsce przybyły trzy zastępy strażaków JRG Kościan, wezwano również pogotowie gazowe. – Po przyjeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli teren i ewakuowali 18 osób ze strefy zagrożonej. Następnie przy użyciu zacisków zabezpieczyli rurę Z kolei pracownicy pogotowia gazowego odcięli  dopływ gazu z dwóch stron  rury informuje Dawid Kryś, oficer prasowy kościańskiej straży.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a ewakuowane osoby po kilkudziesięciu minutach mogły powrócić do domów. Na miejscu trwa naprawa uszkodzonego elementu.

Fot. Karol Schmidt