Emilia Ziegler-Opara w „Szansie na sukces”

W najbliższą niedzielę, 4 grudnia w TVP2 zostanie pokazany premierowy odcinek programu "Szansa na sukces. Opole 2023", w którym zaśpiewa pochodząca ze Śmigla Emilia Ziegler-Opara.

Emilia Ziegler-Opara (druga z lewej) wraz z innymi uczestnikami programu. Fot. Archiwum prywatne.

Trzeba przyznać, że nasz powiat ma szczęście do utalentowanych wokalistek, a one mają szczęście do telewizyjnych show, w tym do „Szansy na sukces”. W ostatnich trzech latach w tym programie wystąpiła najpierw pochodząca z Turwi Gabriela Itkowiak, a następnie urodzona w Kościanie Julia Stolpe. Ta druga z sukcesami występowała następnie w ubiegłorocznej edycji  „The Voice of Poland”.

Do tego grona dołącza teraz Emilia Ziegler-Opara.Emiliaprowadzi Śmigielski Chór Dziecięco-Młodzieżowy oraz Szkołę Emisji Głosu PoGłos w Kościanie.  Od niedawna jest również dyrygentką Chóru Kameralnego „Concordia” działającego przy Centrum Kultury Muza w Lubinie, gdzie obecnie mieszka.

Jest dobrze znana mieszkańcom Śmigla i Kościana ze swoich występów, jak i swoich podopiecznych. Tym razem będziemy mogli podziwiać Emilię w znanym i lubianym programie telewizyjnym odkrywającym talenty wokalne. Uczestnicy najbliższego odcinka zmierzą się z utworami pochodzącymi z ponadczasowych musicali, a oceniać ich będą Natasza Urbańska i Łukasz Zagrobelny. Zwycięzca odcinka zakwalifikuje się do finału na żywo, w którym zawalczy o występ w konkursie Debiuty podczas przyszłorocznego KFPP w Opolu.

– Odcinek z moim udziałem jest bardzo ciekawy pod względem repertuaru, ale jednocześnie bardzo trudny wykonawczo, jak i w odbiorze. Tym niemniej cieszę się, że właśnie w takim mogła wziąć udział – przyznaje Emilia Ziegler-Opara.

Jak dodaje wokalistka, jej udział w programie jest wynikiem zaproszenia, które otrzymała na casting. Programy telewizyjne nie są jednak jej obce, gdyż w 2012 roku wzięła udział w „Bitwie na głosy”, gdzie wraz z drużyną rapera Jacka „Mezo” Mejera dotarła do półfinału.

A jak poszło jej tym razem? O tym będziemy mogli się przekonać już w niedzielę, 4 grudnia o godz. 15.15 w TVP2.