Dzień kobiet w Strażnicy [ZDJĘCIA]

Życzenia, kwiaty i liczne niespodzianki czekały na panie, które odwiedziły w niedzielę kościańską strażnicę. To drugie w tym roku otwarte spotkanie dla mieszkańców organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Pierwsze panie w towarzystwie mężów i dzieci pojawiły się na placu kościańskiej strażnicy tuż po godzinie 10.00, a witane były kwiatami.

Atrakcji nie brakowało. Wszyscy chętni mogli poczuć się jak ratownicy wchodząc do zadymionego namiotu, czy też próbując swoich sił na strażackiej drabinie. Dla wielu osób wejście na drabinę stanowiło zmierzenie się z lękiem wysokości.

Tradycyjnie nie zabrakło niespodzianek dla dzieci, które mogły m.in. przymierzyć hełm lub zasiąść za kierownicę wozu strażackiego. Na placu jednostki zaprezentowany został sprzęt specjalistyczny i pojazdy pożarnicze. Odwiedzający komendę mogli spróbować tradycyjnej strażackiej grochówki przygotowanej w kuchni polowej.

Podczas wydarzenia prowadzono także zbiórkę na rodzinę ze Starych Oborzysk, która w niedawnym pożarze domu straciła cały dorobek życia.

Fot. Maciej Sibilak