Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

W tym roku w Kościanie z uwagi na epidemię nie ma tradycyjnego rozdawania chorągiewek mieszkańcom. Obchody jutrzejszego święta narodowego też będą raczej wirtualne.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdego roku władze miasta z tej okazji rozdawały mieszkańcom biało-czerwone chorągiewki na Rynku i w jego okolicach. W tym roku zachęcają mieszkańców do wywieszania przed swoimi domami flag państwowych manifestując tym samym uczucia patriotyczne. Miasto również zostało udekorowane flagami i chorągiewkami.

Z kolei w Święto Konstytucji 3 Maja oficjalne obchody ograniczą się do przedpołudniowej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kościele farnym pw. NMP Wniebowziętej. Transmisję mszy zainteresowani mieszkańcy będą mogli śledzić online na facebooku FARA KOŚCIAN oraz na YouTube – kanał Kościół Rzymskokatolicki pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Kościanie. Początek o godz. 10.30.

Nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych proponowanych przez Kościański Ośrodek Kultury. O godz. 17.00 będzie można obejrzeć online premierowe widowisko zatytułowane „Konstytucja„. Zostało ono stworzone specjalnie na potrzeby tegorocznego święta – więcej na jego temat i o kulisach jego powstawania napiszemy w oddzielnym artykule.

Nie zapomniano również o najmłodszych. W ramach nowego cyklu internetowego „Niedzielne popołudnia z bajką” tym razem dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie „Co w szafie piszczy” w wykonaniu Teatru Fuzja. Spektakl będzie dostępny w godzinach 15.00-19.00.

Cały czas dostępny w sieci jest również archiwalny spektakl w wykonaniu Kościańskiego Teatru Kameralnego zatytułowany „1 Maja i inne takie tam”. Więcej o spektaklu, jak i link do niego w artykule Komediowy spektakl na 1 maja.