Dzień Dziecka w lunaparku i parku rozrywki [ZDJĘCIA]

Z okazji Dnia Dziecka w Kościanie zorganizowano kilka różnych wydarzeń. Między innymi można było poszaleć w lunaparku znajdującym się na boisku przy "jedynce", a z kolei dzieci z Gurostwa miały możliwość skorzystania bezpłatnie z Pirackiego Parku Rozrywki.

Karuzele, ciuchcie, elektryczne samochody itp. zawsze podobają się najmłodszym. Dlatego w Dzień Dziecka Lunapark Happy Land, który na kilka dni przyjechał do Kościana, odwiedziło sporo dzieci wraz z opiekunami. Karuzele na boisku trawiastym przy Szkole Podstawowej nr 1 dostępne będą do niedzieli, 5 czerwca, a zatem także podczas Dni Kościana. Lunapark w czwartek i piątek czynny będzie od godz. 13.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 11.00 aż do 22.00.

Ponadto w Dzień Dziecka Rada Osiedla Gurostwo zorganizowała dla dzieci mały festyn w Pirackim Parku Rozrywki w Nenufar Club. Przede wszystkim dzieci w godz. 15.00-18.00 miały bezpłatny wstęp do Parku, a opiekun opłacał wejściówkę w wysokości 15 zł. Ponadto dzieciaki częstowane były słodyczami i dostawały gadżety sprezentowane przez Radę. Mogły także wziąć udział w losowaniu nagród. – Mając w naszej części miasta taki duży park rozrywki stwierdziliśmy, że najlepiej będzie wykorzystać jego infrastrukturę i właśnie tutaj dać dzieciom z naszego osiedla możliwość zabawy z okazji ich święta mówi Aleksander Sowa, przewodniczący Rady Osiedla Gurostwo.Z zabawy skorzystało około 60 osób.

Fot. Milena Waldowska