Dziadek do Orzechów w KOK – zapowiedź

W grudniu w Kościanie zostanie pokazany "Dziadek do orzechów" w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz baletnic z Kościańskiego Ośrodka Kultury. Bilety już są w sprzedaży.

Jest to niezwykła opowieść w klimacie Świąt. Do tego przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, barwne stroje, romantyczny balet, bogata scenografia i elementy akrobatyki składają się na ten wyjątkowy spektakl.

Historia opowiada o Klarze, która w wigilię Bożego Narodzenia znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Po zapadnięciu zmroku, kiedy dziewczynka zasypia w fotelu, zabawka ożywa i zabiera ją w świat magii. Na początku wspólnej przygody Dziadek do Orzechów toczy bitwę z Myszami. Dowodzi żołnierzykami i z pomocą Klary, udaje mu się pokonać drużynę gryzoni. Pogrążona we śnie Klara spotyka także Królową Śniegu. W drugim akcie Dziadek do Orzechów zamienia się w przystojnego księcia, który wraz z Klarą wyrusza w daleką podróż do Krainy Słodyczy. Całej wędrówce towarzyszy muzyka, a poszczególni bohaterowie wykonują przed książęcą parą uroczyste tańce pochodzące z rożnych stron świata. Zachwycona magiczną wyprawą Klara budzi się w fotelu z zabawką w ramionach. Wtedy wszystkie przygody okazują się tylko pięknym snem…

Spektakl zostanie pokazany w sobotę, 10 grudnia o godz. 17.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w KOK.