Dwukrotnie zatrzymany z sądowym zakazem

W ciągu 3 godzin policjanci z kościańskiej komendy dwukrotnie zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który kierował samochodem pomimo zakazu sądowego prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Pierwszą kontrolę drogową policjanci przeprowadzili około godz. 9.00 w Kościanie na ul. Kruszewskiego po tym, jak kierowca forda focusa popełnił wykroczenie drogowe i nie dostosował się do znaku zakazu wjazdu. Okazało się, że kierujący nie miał przy sobie prawa jazdy. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 37-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku.

Drugi raz w rejonie Pl. Paderewskiego funkcjonariusze zauważyli ten sam pojazd. Jego kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił w lewo i zaparkował przy krawędzi jezdni, przez co znaczna część samochodu wystawała na pas ruchu i utrudniała przejazd. Kierowca wysiadł z auta, natomiast pasażerka zaczęła przesiadać się na jego miejsce. Wówczas policjanci podjęli czynności, w trakcie których ustalono, że samochodem kierował ten sam mężczyzna. Z uwagi na zaistniałą sytuację pojazd został odholowany przez policję na koszt kierującego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie. Sprawcy przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, a niewątpliwie kolejne niestosowanie się do zakazu sądowego wpłynie na surowość kary.