Dwie parady z Placu Wolności w weekend

Kościański Ośrodek Kultury pierwszy weekend wakacji zaczyna na wesoło i z przytupem. W sobotę z Placu Wolności wyruszy wielka bajkowa parada w ramach Krainy Bajek, a w niedzielę parada muzyczna energetycznego zespołu Brass Band Rakovnik.

Fot. FB Brass Band Rakovnik

Weekend w KOK-u rozpocznie się tradycyjnie w piątek od kina. O godz. 18.00 zostanie pokazany film Agnieszki Holland z 2020 r. zatytuowany „Szarlatan”. To dramatyczna historia życia Jana Mikoláška, znachora, altruisty i cudotwórcy. W tle widzimy reżim komunistycznej Czechosłowacji, brutalnie ingerujący w życie bohatera. Obraz nagrodzony Czeskimi Lwami w kategorii najlepszy film, aktor, reżyser i dźwięk. Seans będzie bezpłatny.

Sobota to z kolei przede wszystkim święto dla najmłodszych, czyli Kraina Bajek. To niepowtarzalne spotkanie z bohaterami Konwoju św. Mikołaja w letniej odsłonie. Kilkadziesiąt znanych postaci bajkowych pojawi się w Kościanie, a wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 od parady z Placu Wolności. Następnie impreza przeniesie się do parku KOK, gdzie potrwa do godz. 19.00 Organizatorami tego wydarzenia są Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko, Miasto Kościan i KOK.

A w niedzielę coś dla starszych. Wystąpi czeska kapela Brass Band Rakovnik grająca nowoorleański jazz, charakterystyczny dla lat 20. Koncert rozpocznie się na Placu Wolności, gdzie o 16.30 muzycy zagrają akustyczny set, po czym przemaszerują dźwiękowym korowodem do sali widowiskowej KOK. Tutaj rozpocznie się godzinny koncert. W repertuarze znajdą się największe jazzowe przeboje, grane w akustycznym składzie, ze śpiewem do megafonu i ze śpiewem chóralnym. Cechą charakterystyczną zespołu jest ekscytująca i bardzo żywa koncepcja występu, humorystyczne teksty, różnego rodzaju kostiumy, a przede wszystkim dobry nastrój, którym „atakują” publiczność. Wstęp na koncert będzie wolny. Więcej o zespole: FB/Brass-Band-Rakovnik.