Dwa medale kościańskich kręglarzy na Mistrzostwach Polski

Dorota Borowiak i Wiesław Brzóska zdobyli z TSKK Jedność Kościan zdobyli medale w Sierakowie Wielkopolskim na Mistrzostwach Polski Seniorów U50 i U60. Nasz klub reprezentowało łącznie 8 zawodników.

Zawody odbyły się w niedzielę, 11 lipca. W kategorii seniorek (powyżej 60 roku życia – U60) Dorota Borowiak z wynikiem 519 strąconych kręgli wywalczyła srebrny medal. Pierwsze miejsce zajęła Danuta Pribe, a trzecie Jadwiga Wojcieszak – obie z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne. Kolejne dwie nasze reprezentantki Galina Paszyńska i Danuta Bartkowiak zajęły w tej samej kategorii odpowiednio 7 i 8 miejsce.

W kategorii seniorów (powyżej 60 roku życia – U60) najlepszym z zawodników TSKK „Jedność” był Wiesław Brzóska, który wyprzedził o jeden kręgiel Zdzisława Knasiaka z Poznania i tym samym z końcowym rezultatem 532 strąconych kręgli uplasował się na trzeciej pozycji i wrócił do Kościana z brązowym medalem. Złoty medal zdobył Krzysztof Kamiński z KS Czarna Kula Poznań, a srebrny Edwin Marciniak z KK Wrzos Sieraków. Roman Bartkowiak i Marek Malicki z TSKK „Jedność” zostali sklasyfikowani odpowiednio na miejscu 12. i 13.

W kategorii seniorek (powyżej 50 roku życia – U50) w niedzielnym finale spośród zawodniczek TSKK „Jedność” zagrała tylko Dorota Borowiak, która z łącznym wynikiem 1011 strąconych kręgli zajęła ostatecznie 4 lokatę. Pozostałe zawodniczki TSKK „Jedność” zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach: 8 miejsce Galina Paszyńska, a 10. Danuta Bartkowiak.

Z kolei w kategorii seniorów (powyżej 50 toku życia – U50) w niedzielnym finale zagrał Wiesław Brzóska, który z łącznym rezultatem 1047 strąconych kręgli uplasował się na 9. miejscu. Pozostali zawodnicy TSKK „Jedność” zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce: Roman Bartkowiak (20 m.), Marek Malicki (21 m.), Marcin Bobrowski (22 m.), Eugeniusz Flisikowski (26 m.).

– Świetna postawa Doroty i Wiesława na Mistrzostwach Polski Seniorów to nie jest przypadek, bowiem od wielu już lat należą do czołówki kościańskich kręglarzy. Wyniki, jakie osiągają to efekt wieloletniej ciężkiej pracy, wysiłku i wielu wyrzeczeń. Dorota i Wiesław dzięki swojej ogromnej motywacji i zaangażowaniu, jakie prezentują na każdym turnieju, wypływają motywująco na swoich młodszych kolegów, którzy również wykazują się niezwykłą wolą walki o jak najwyższe trofea. Przy okazji nasi medaliści są doskonałym dowodem na to, że w kręgle sportowe może grać każdy bez względu na wiek. Warunek jest tylko jeden – trzeba po prostu chcieć. Sukces Doroty i Wiesława przekłada się także na promocję  Kościana i samego klubu TSKK „Jedność”, którego jubileusz 10-lecia powstania przypada w tym roku – podkreśla rzecznik klubu TSKK „Jedność” Radosław Stachowiak.