Duathlon w Czempiniu już za miesiąc

W dniach 6-7 maja odbędzie się ChampionMan Duathlon Czempiń. Zawody określane mianem największych duathlonowych wydarzeń w Polsce po zawirowaniach związanych z epidemią, wracają do swojego majowego terminu.

W sobotę, 7 maja wystartuje Dystans Sprint (5 km bieg, 20 km rower, 2,5 km bieg) i koronny Dystans Średni (10 km bieg, 60 km rower, 10 km bieg). Na tym właśnie dystansie już po raz drugi zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Duathlonie.

W tym roku w Czempiniu można będzie także zdobyć slota i zostać Reprezentantem Polski AG na Mistrzostwa Europy w duathlonie na dystansie Standart lub Sprint w BILBAO w Hiszpanii. Ponadto przewidywany jest wyścig Sztafet Duathlonowych, w tym specjalna kategoria Sztafet Firmowych.

Tradycyjnie dzień przed głównymi zawodami, czyli w piątek, 6 maja swoje duathlonowe święto będą miały dzieci i młodzież. Coccodrillo ChampionKids Duathlon cieszy się zawsze dużym powodzeniem. Nie inaczej jest w tym roku, dlatego organizatorzy zdecydowali się zwiększyć dopuszczalną liczbę zawodników o 100, a obecnie jest ich już zapisanych blisko 300. Ponadto jak co roku zawodom dziecięcym towarzyszyć będzie akcja charytatywna dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób Chorych i Potrzebujących „Jasiek”. Z każdej opłaty startowej 5 zł zostanie przeznaczane na rzecz stowarzyszenia.

Zapisy prowadzone są na: www.duathlonczempin.pl/zapisy/.