Drzwi Otwarte w „Poezji” [ZDJĘCIA]

W siedzibie Szkoły Tańca "Poezja" od samego rana było dziś gwarno i wesoło. Wszystko to za sprawą Drzwi Otwartych odbywających się tradycyjnie w pierwszą sobotę września. Podczas wydarzenia odbywały się pokazy taneczne oraz przygotowano różne atrakcje.

Już o godz. 9.00 rozpoczęto pokazy. Licznie przybyłe dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w przykładowych zajęciach różnych gatunków tańca, w tym latino solo, modern jazzu, hip hopu, break dance, a nawet baletu dla dzieci i akrobatyki sportowej. Najmniejsze dzieci miały okazję ponadto porysować w ramach zajęć plastycznych, poza tym na zewnątrz czekały na nie popcorn i wata cukrowa, a także dmuchaniec. Czas umilały także żywe maskotki, które od czasu do czasu nawet same dawały się porwać do tańca.

To są nasze drugie Drzwi Otwarte w siedzibie przy ul. Północnej. Wcześniej zapraszaliśmy wszystkich na Bernardyńską, ale tam nie mieliśmy dużej przestrzeni. Bardzo cieszy nas takie zainteresowanie. Mimo, że nie mamy u nas aż takich sal jak przykładowo szkoły tańca w Poznaniu, to jednak dzieci się do nas garną. Może trochę mniej jeśli chodzi o taniec klasyczny w parach, ale zajęcia z różnych gatunków tańca współczesnego cieszą się dużą popularnościąmówi Roman Wojdowski, właściciel szkoły.

Zajęcia w tym roku szkolnym w „Poezji” zaczną się już od poniedziałku. Będą to sprawdzone gatunki, a także nowości. Wśród nich ciekawą propozycją są zajęcia plastyczno-taneczne dla dzieci w wieku 4-6 lat. – Jedna z naszych instruktorek tańca jest z wykształcenia plastyczką. Wpadliśmy więc na pomysł, by połączyć ze sobą dwie sztuki, czyli taniec i malarstwo. Na zajęciach będą bowiem rozłożone sztalugi. Nie będzie to więc tylko rysunek, ale również odkrywanie tajników malarstwaopowiada Roma Wojdowski.

Jeśli zatem ktoś lubi taniec, warto by zajrzał do „Poezji”. Dodajmy, że podczas Drzwi Otwartych dało się zauważyć sporo chłopców, tak więc jak widać liczy się dla nich nie tylko kopanie piłki. Z kolei coraz więcej dziewczynek gra w piłkę nożną, zaciera się więc podział na damski i męski sport.

Fot. Milena Waldowska