Drugiego dnia najlepsza drużyna ze Starego Bojanowa [ZDJĘCIA]

Przez dwa dni odbywały się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do finału wojewódzkiego w starszej grupie zakwalifikowali się uczniowie ze Starego Bojanowa.

Przypomnijmy, że w czwartek sprawdzana była wiedza znajomości ruchu drogowego młodszych uczniów w wieku 10-12 lat (zobacz: Policyjny konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym [ZDJĘCIA]).

Z kolei w piątek przyszedł czas na uczniów w wieku powyżej 12 lat. Podobnie jak dnia poprzedniego uczestnicy zmagali się w trzech konkurencjach. Część teoretyczna dotyczyła wiedzy ogólnej z zakresu ruchu drogowego. W praktycznej części uczestnicy pokonywali na rowerze miasteczko ruchu drogowego połączone z torem przeszkód, a także wykazywali się wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Laureatom piątkowego konkursu nagrody i upominki wręczał komendant KPP w Kościanie insp. Andrzej Zakrzewski, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie Wiktor Spiżewski, burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz, zastępca wójta gminy Kościan Mirosław Duda oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie Izabela Korzeniowska. Każdy z zaproszonych gości wygłosił krótką przemowę, mówiąc jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowy, znajomość przepisów oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Tym razem najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie w składzie: Magdalena Lasocka, Julia Apolinarska i Zofia Kasperska. II miejsce zajęła z kolei drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bronikowie, a III miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Czaczu. Najlepszą zawodniczką turnieju indywidualnie została natomiast Julia Apolinarska z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie. W konkursie wzięły również udział drużyny z Szkoły Podstawowej w Czempiniu oraz Zespołu Szkół w Racocie.

Fot. KPP w Kościanie