Drugie miejsce dla Soplicowa w konkursie „Miejsce Ciekawe”

Skansen filmowy Soplicowo w Cichowie zajął drugie miejsce w konkursie Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi w kategorii „Miejsca Ciekawe”.

Konkurs został ogłoszony 19 października ubiegłego roku, a jego celem jest rozwój markowego produktu turystycznego. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniono piątkę laureatów, wśród których znalazło się Soplicowo Filmowe w Cichowie.

Zostało ono opisane przez jury konkursowe jako unikatowe miejsce z oryginalną filmową scenografią. Dzięki temu możemy tu poczuć XIX-wieczną wieś wszystkimi zmysłami. Ponadto w Soplicowie na zwiedzających czeka wiele interesujących atrakcji, w tym obcowanie ze zwierzętami.

Poza Soplicowem w konkursie ex aequo drugie miejsce zajęła Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej w województwie świętokrzyskim. Zwycięzcą konkursu zostało natomiast Centrum Pasterskie w Koniakowie (województwo śląskie). Pozostałe wyróżnienia przyznano następującym niecodziennym miejscom: EOPARK Owadów – Brzezinki w Sławnie (woj. łódzkie) oraz Zagroda Inicjatyw Twórczych w Swołowie (woj. pomorskie).