Drugi samochodowy Strajk Kobiet ulicami Kościana [ZDJĘCIA]

Tym razem na miejscu zbiórki, czyli na parkingu przy nieczynnym markecie Intermarche pojawiło się około 60 samochodów. Piątkowy protest był drugim samochodowym oraz łącznie siódmym w Kościanie.

Jak zwykle uczestnikom towarzyszyły transparenty, flagi, a z głośników niektórych samochodów wydobywała się antypisowska muzyka. Przez całą trasę przejazdu kierowcy używali również klaksonów. Spośród pojazdów wyróżniała się śmieciarka z namalowaną na boku błyskawicą symbolizującą ruch protestacyjny w całym kraju. W samochodach obecni byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Zważywszy, że protestujący spod parkingu wyjeżdżali pomału jeden za drugim o godz. 17.20, a szczególnie w piątek o tym czasie jest spory ruch w mieście, spowodowało to spore utrudnienia na trasie przejazdu. Korowód nie był tym razem eskortowany przez policję, jedynie w miejscach strategicznych, w tym m.in. na rondzie Solidarności, policjanci kierowali ruchem.

Tym razem trasa była dłuższa niż poprzednio. Kierowcy spod parkingu kierowali się na rondo koło policji, potem rondo Solidarności, Rynek, światła, krzywe rondo. Dalej trasa wiodła ul. Północną do ronda na Gostyńskiej, gdzie nastąpił nawrót w stronę krzywego ronda i dalej do świateł, a następnie w prawo ulicami Gostyńską, Marcinkowskiego, Bączkowskiego, przez plac Wolności i Piaskową, do ronda przy ZUS-ie, następnie ul. Wielichowską do ronda przy policji, rondo Solidarności i al. Kościuszki na  Rynek. Tutaj nastąpiło okrążenie Rynku, a następnie postój i podsumowanie całej akcji.

Trudno powiedzieć, czy odbędą się jeszcze kolejne protesty w naszym mieście. Przypomnijmy, że odbywają się one już drugi tydzień, choć w minionym tygodniu były organizowane codziennie, a w tym odbył się pieszy we wtorek przy niskiej frekwencji oraz piątkowy z udziałem samochodów.

Zobacz także:
Kolejny Strajk Kobiet w Kościanie z blokadą ulic [ZDJĘCIA]
Samochodowy Strajk Kobiet w Kościanie [ZDJĘCIA]

Fot. Milena Waldowska