Druga zbiórka wielkogabarytów w Kościanie

Już w środę, 24 sierpnia rozpocznie się w Kościanie, druga w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego. Przedstawiamy harmonogram zbiórki dla poszczególnych ulic.

Zbiórka obejmuje różne terminy dla różnych ulic, ale odbywać będzie się w Kościanie w sierpniu i wrześniu. W dniu zbiórki wcześnie rano lub wieczorem dnia poprzedniego należy wystawić przed posesję sprzęt, który chcemy wyrzucić. Odpady są natomiast zbierane w dni robocze w godzinach 6.00 -20.00 i w soboty 6.00-13.00.

Wystawić można:
– meble, kanapy, sofy, fotele, wykładziny, dywany, rowery, wózki dziecięce, ramy okienne, drzwi bez szyb, krzesła, stoliki, zabawki dużych rozmiarów itp.;

– kompletny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: komputery, telewizory, radia, drukarki, kosiarki, zabawki elektryczne, telefony, tonery i kartridże do drukarek, sprzęt AGD: pralki, lodówki, żelazka, mikrofalówki, odkurzacze, roboty kuchenne, suszarki, golarki, itp.;

– opony od samochodów osobowych.

Harmonogram dla poszczególnych ulic w Kościanie jest następujący:
24 sierpnia
Bernardyńska, Kilińskiego, Konopnickiej, Kurpińskiego, Nadobrzańska, Pl. Paderewskiego, Pl. Wolności, Bączkowskiego, Królowej Jadwigi, Skwer Krimpen.

25 sierpnia
Surzyńskiego, Wielichowska, Dworcowa, Kościuszki.

26 sierpnia
Armii Krajowej, Okrężna, Orląt Polskich, Rezerwy Skautowej, Stamma, Wojska Polskiego, Zawadzkiego, Kosynierów, Pl. Żołnierza, Żwirki i Wigury, Sierakowskiego, Fabryczna, Kaźmierczaka, Kątna, Krótka, Kwiatowa, Malinowa, Miodowa, Piaskowa, Pogodna, Śmigielska.

29 sierpnia
Bednarkiewicza, Berwińskiego, Bojanowskiego, Ciszaka, Czajki, Grodziska, Kruszewskiego, Mostowa, Piłsudskiego, Richtera, Św. Ducha, Moniuszki, Zacisze.

31 sierpnia
Garbarska, Kościelna, Masztalerza, pl. Niezłomnych, Rynek, Rzemieślnicza, Sądowa Strzelecka, Szczepanowskiego, Szewska, Szpitalna, Św. Jana, Targowa, Wały Żegockiego, Wodna, Wrocławska, Wyszyńskiego, os. Andersa, Czaplickiego, Fellmana, Igłowicza, Kościowa, Kręta, Nacławska, Nowaka, Radomskiego, Różana, Stępniaka.

5 września
Marcinkowskiego, Mickiewicza, Prusa, Reymonta, Sienkiewicza, Zachodnia.

6 września
Gostyńska, Krzywa, os. Nad Łąkami, os. Bitwy Warszawskiej, Składowa, Topolowa, Torowa.

7 września
Bukowieckiej, Grątkowskiej, Marciniaka, Nowowiejskiego, Pileckiego, Skłodowskiej, Traugutta, Winowicza.

08 września
Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Cisowa, Działkowa, Graniczna, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Lipowa, Łąkowa, Modrzewiowa, Młyńska, Powstańców Wlkp., Sosnowa, Świerkowa, Towarowa, Wierzbowa.

9 września
2-go Października, Balcera, Chociszewskiego, Iwaszkiewicza, Kołłątaja, Kopernika, Niemcewicza, Wojciechowskiego, Wyspiańskiego, Żeromskiego, Wyzwolenia, Kochanowskiego.

14 września
Osiedla: Sikorskiego, Konstytucji 3 Maja, Jagiellońskie, Piastowskie.

19 września
Dąbrowskiego, Fabiańczyka, Kasprowicza, Korczaka, Koszewskiego, Krasickiego, Kraszewskiego, Maya, Ogrodowa, Prosta, Reja, Słowackiego, Taczanowskiego.

20 września
Baraniaka, Górna, Krańcowa, Narutowicza, os. Ogrody, Pszenna, Polna, Szkolna, Uczniowska, Wschodnia, Zielona.

23 września
Chłapowskiego, Cienista, Czempińska, Czereśniowa, Długa, Jasna, Promienista, Przemysłowa, Rolna, Słoneczna, Wiśniowa, Gryczana, Jęczmienna, Piastowska, Podgórna, Poznańska, Północna, Półwiejska, Szymborskiej, Wiatraczna, Wichrowa, Żarnowa, Żółtowskiego.