Droga z Pianowa do Czempińskiej oficjalnie otwarta

Otwarcie z przecięciem wstęgi miało miejsce w piątek, 18 września. Odcinek z Pianowa do granic miasta został oddany do użytku w październiku ubiegłego roku, a na początku września zakończono prace na ulicy Czempińskiej.

W otwarciu drogi uczestniczył burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz, wójt Andrzej Przybyła, wicestarosta Zbigniew Franek, radni gminni i miejscy oraz sołtys Pianowa Rafał Kaczmarek.

Zarówno burmistrz Kościana, jak w wójt gminy Kościan podkreślali istotność tej drogi dla mieszkańców zarówno miasta, jak i gminy. – Myślę, że mieszkańcy gminy i miasta będą zadowoleni z tej drogi, szczególnie z osiedla Konstytucji 3 Maja. To nie tylko droga dla samochodów, ale również bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy z miasta do gminyzwracał uwagę burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Z kolei wójt zwrócił uwagę na wiele innych wspólnie podejmowanych inwestycji przez miasto i gminę. – Pierwszą otwieraliśmy wspólnie ścieżkę rowerową prowadzącą od ronda w Kiełczewie do nowo wybudowanego jazu w Parku Miejskim. Wspólną inwestycją była również sławetna już „andrzejówka”, która bardzo ułatwia komunikację z gminy do miasta podczas remontu linii kolejowejwyliczał wójt Andrzej Przybyła.

Droga na całym odcinku zyskała nawierzchnię asfaltową, odwodnienie, ścieżkę pieszo-rowerową, oświetlenie ledowe oraz wyniesione przejścia dla pieszych. Jej długość po stronie miejskiej liczy 400 m, a remont pochłonął niecały 1,1 mln zł. Wykonawcą odcinka miejskiego, które zrealizowało zadanie przed czasem było Przedsiębiorstwo Budowlane Dromar Zygmunt Marszałek z Nowej Wsi. Drogę w części miejskiej sfinansowano z budżetu miasta, a inwestycja została wsparta kredytem. Z kolei odcinek drogi po stronie gminnej wynosi około 550 m, a koszt jego wybudowania to 2,6 mln zł. Blisko połowa tej kwoty pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych, reszta z budżetu gminy.

Fot. Milena Waldowska