Droga S5 już otwarta i udostępniona do ruchu

Z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka i przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otwarto i udostępniono do ruchu trzy nowe odcinki drogi S5. Na trasie w okolicach Kościana pojawiły się już pierwsze samochody.

Uroczystość odbyła się na drodze ekspresowej w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych w Sierakowie, niedaleko węzła Kościan Południe. Oprócz ministra i wojewody wzięli w niej udział posłowie, samorządowcy Ziemi Kościańskiej, przedstawiciele wykonawców drogi i pracownicy biorący udział w jej budowie.

Myślę, że w czerwcu, kiedy firma TOTO schodziła z odcinka Poznań-Wronczyn, mało kto wierzył, że na końcu tego roku będzie możliwe otwarcie tej drogimówił Tomasz Żuchowski, generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Dziękuję wszystkim, że dołożyli wszelkich starań, aby zdążyć z tą inwestycją na czas. Budowa drogi ekspresowej z Poznania do Wrocławia kosztowała w sumie 5,5 mld zł, z czego ponad 60 proc. to jest dofinansowanie ze środków unijnych.

Po licznych przemówieniach wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wręczył Markowi Napierale, dyrektorowi GDDKiA w Poznaniu pozwolenie na użytkowanie drogi. Poświęcenia nowej trasy dokonał ksiądz Krzysztof Lewandowski z parafii w Bonikowie.

Potem przystąpiono do przecięcia wstęgi. Po zakończeniu uroczystości udostępniono drogę do ruchu. Na trasie pojawiły się pierwsze samochody.

Sprawdź na mapie przebieg trasy oraz rozkład węzłów i dróg dojazdowych w okolicach Kościana.