Dożynki w Kurzej Górze i Racocie w sobotę

W najbliższą sobotę, 20 sierpnia odbędą się dożynki sołeckie w dwóch miejscowościach gminy Kościan. W programach część oficjalna, ale również zabawa.

Dożynki w Kurzej Górze podzielone są na dwie części. Najpierw zaplanowano festyn dla najmłodszych, a później zabawę dla wszystkich. Wydarzenie dla dzieci rozpocznie się o godz. 16.00. Na najmłodszych będą czekały dmuchańce, gry i zabawy, animacje oraz konkursy z nagrodami. Będą również konne przejażdżki bryczką, a także słodki poczęstunek. Dziecięca zabawa potrwa do godz. 19.00.

Z kolei o godz. 19.00 rozpocznie się część oficjalna z powitaniem mieszkańców i gości, a także ceremoniał przekazania i pokrojenia chleba dożynkowego. Potem nastąpi krótka część artystyczna, a następnie zabawa z DJ-em. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku, a także grilla. Cała impreza odbędzie się na terenie przy Salce Wiejskiej (obok stadioniu). Szczegóły TUTAJ.

Racot zaprasza natomiast na dożynki wieczorem, które rozpocznie dożynkowy korowód. O godz. 18.45 nastąpi zbiórka na ul. Krasickiego, a następnie korowód ruszy w kierunku boiska orlik. Tutaj nastąpi powitanie, a następnie część obrzędowa. Mniej więcej o godz. 19.30 rozpocznie się zabawa taneczna z DJ-em. Dostępny będzie również punkt gastronomiczny.